Propolis – opinie i cena

2. Api-inhalacje.pl - Cena propolisu

Propolis – opinie i cena

1. Propolis cena - Api-inhalacje.plPropolis jest substancją korzystnie wpływającą na zdrowie człowieka. Jest on genialnym środkiem wspomagającym leczenie chorób układu pokarmowego (zapalenie dziąseł, parodontoza), chorób skóry (przyspiesza regenerację skóry oraz gojenie się ran, nawet oparzeniowych), a także działa ochronnie na żołądek i wątrobę, które narażone są na własne infekcje. Ze względu na swoje właściwości nawilżające i wygładzające znalazł on też zastosowanie w kosmetologii (maski, kremy, balsamy).

Naukowcy, lekarze i internauci o propolisie

Opinie naukowców i lekarzy

3. Propolis opinie - Api-inhalacje.plUczeni uważają, że propolis to bardzo dobry środek do leczenia różnych przeziębień, chorób i dolegliwości, jednak ich zdaniem gotowe wyroby farmaceutyczne, których głównym składnikiem jest właśnie propolis, nie są warte wydanych na nie pieniędzy. Ich zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest zakup surowego propolisu u pszczelarza z zaufanej pasieki i sporządzenie własnoręcznie preparatu leczniczego z tego surowca.

Przepisy na różnego rodzaju lekarstwa można znaleźć na odpowiednich stronach medycznych w internecie lub poradzić się swojego lekarza rodzinnego. Często też pszczelarze chętnie służą swoją wiedzą i dzielą się swoimi przepisami z klientami.

Propolis – opinie internauci

Opinie użytkowników internetu wykazują, że propolis radzi sobie w wielu trudnych sytuacjach. Pomaga on nie tylko w wyżej wypisanych chorobach i dolegliwościach, gdzie jego działanie w tamtych przypadkach jest potwierdzone badaniami i doświadczeniami, ale także świetnie wykazał swoje zdolności lecznicze w terapiach grzybicy czy trądziku. Twierdzi się, że ten naturalny środek spowalnia również rozwój chorób nowotworowych. Jest także na kobiecych forach chwalony jako składnik kosmetyków. Internautki twierdzą, że jest to środek regenerujący, dezynfekujący, a także bakterio- i grzybobójczy . Wobec tego idealnie nadaje się do wykorzystania w mydłach, szamponach, kremach i pastach do zębów.

Ciemne strony propolisu

Większość propolisowych lekarstw zawiera w sobie alkohol, przez co nie są one uniwersalne – nie można podać ich dzieciom ani zażywać samemu w ciągu dnia, jeśli ma się w planach prowadzić w tym dniu samochód lub iść do pracy. Na szczęście opracowano receptury na poszczególne lekarstwa z wyłączeniem alkoholu, co oznacza, że zamienniki można stosować w każdym wieku i o dowolnej porze dnia (jednak z umiarem, zgodnie z zaleceniami) bez żadnych konsekwencji prawnych. Przepisy na lekarstwa propolisowe niezawierające alkoholu można bez problemu znaleźć w internecie, lecz ważne jest to, aby były to zaufane źródła.

Kolejną wadą propolisu jest to, że nie można przesadzić z ilością dostarczania tego surowca do naszego organizmu. Oprócz wielu właściwości pozytywnych, ma on też właściwości negatywne. Główną cechą negatywną propolisu jest to, że środek ten to mieszanina dużej ilości alergenów, co sprawia, że wiele ludzi jest na niego po prostu uczulonych. W takich wypadkach stosowanie propolisu jest nie tyle niewskazane, co wręcz zabronione, ponieważ stosując go mimo wiedzy, iż mamy na niego alergię, bardziej sobie zaszkodzimy niż pomożemy.

O wiele częściej występuje reakcja alergiczna – wypryskowa, kiedy propolis stosujemy w postaci maści, kremu lub balsamu, podczas chorób takich jak atopowe zapalenie skóry i łuszczyca. Mimo genialnego działania propolisu na łuszczycę (łagodzi zmiany łuszczycowe, a nawet w niektórych przypadkach je cofa), nie zaleca się stosowania go w tych miejscach, ponieważ często w tych miejscach występują reakcje wypryskowe.

Cena propolisu

2. Api-inhalacje.pl - Cena propolisuCena propolisu surowego w sklepach internetowych to około 25zł za 100g. Jeśli natomiast zastanawiamy się nad tym, czy opłaca się kupować produkty zawierające w sobie naturalny propolis, to warto wiedzieć, że np. kosmetyki zawierające propolis w swoim składzie są niewiele droższe od kosmetyków nienaturalnych – różnice w cenie to zazwyczaj kilka, kilkanaście procent. Warto więc zainwestować w swoje zdrowie i urodę.

Podsumowanie

Jeśli jednak nie jesteś uczulony na propolis i masz czas, aby samemu wytwarzać propolisowe lekarstwa i kosmetyki to jest to środek wszechstronny i bardzo skuteczny na wiele różnych dolegliwości. Wielu lekarzy oraz internautów serdecznie go poleca, dlatego nie wahaj się i kup propolis w naszej pasiece. Gwarantujemy wysoką jakość!

Podsumowanie
Data
Produkt / usługa
Propolis – opinie i cena
Ocena
51star1star1star1star1star