Sterylizacja wosku (autoklaw)

Sterylizacja wosku – autoklaw

1c. Autoklaw, sterylizacja wosku - Api-inhalacjeOferujemy Państwu usługową sterylizację wosku pszczelego – autoklaw. Sterylizacja wykonywana jest wyłącznie dla wosku z Państwa produkcji (powierzony surowiec). Przerabiamy wosk na zimno metodą walcowania.

Wosk sterylizowany jest w autoklawie, co pozwala na skuteczną likwidację spor Paenibacillus Larvae, z których rozwija się zgnilec amerykański.

Dane dotyczące sterylizacji wosku pszczelego

  • Ramki typu: wszystkie dostępne typy ramek
  • Komórka: 5.4 mm

Autoklaw do węzyAutoklaw – dezynfekuje wosk, usuwa zgnilca oraz przy odpowiednim klarowaniu można usunąć domieszki: parafiny, ceryny, steryny i tłuszczy.

Proces sterylizacji wosku

sterylizacja wosku pszczelegoProces sterylizacji wosku pszczelego może trwać nawet do 6 godzin. Wosk najpierw jest podgrzewany do temperatury 125 stopni przy nadciśnieniu 0.15 MPa, a następnie wosk wlewany jest do nierdzewnych wiader, proces ten możne być powtarzany wielokrotnie, aż do uzyskania czystego wosku, nie zawierającego zanieczyszczeń i szkodliwych spor.

 

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat usługi sterylizacji wosku pszczelego zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem formularza lub bezpośrednio pod numerem 513 240 212 – Pasieka Laszczych Kłobuck Częstochowa.

W naszej ofercie posiadamy także wspaniałe naturalne miody z naszej pasieki, polecamy też nasze pozostałe usługi – m.in: produkcja węzy pszczelej.

Zapraszamy też serdecznie do odwiedzenia naszego wielostanowiskowego domku na zabiegi inhalacyjne powietrzem z ula tzw. apiterapia.


Podsumowanie
Data
Produkt / usługa
Sterylizacja wosku (autoklaw)
Ocena
51star1star1star1star1star