Produkcja węzy pszczelej

Produkcja węzy pszczelej

węza pszczela wyróbProdukcja węzy pszczelej to jedna z kilku specjalistycznych usług, które świadczymy dla hodowców pszczół i producentów miodów. węza pszczela produkcja Węza pszczela jest walcowana na metodą zimno posiadanymi przez nas 48-mio centymetrowymi walcami wykonanymi z duraluminium. Pozyskana metodą walcowania na zimno węza jest bardzo elastyczna, co bardzo pomaga w procesie pozyskiwania miodu.

Walcowanie węzy na zimno

walcowanie węzy na zimnoWalcowanie węzy na zimno to technologia, która zapewnia wysoką jakość i dużą elastyczność węzy, ale powoduje również, że proces przerobu węzy jest dość czasochłonny. Pojedyncza komórka wynosi 5,4mm, a przerób węzy następuje tylko z wosku udostępniającego przez pszczelarza.

Proces przerobu węzy

Produkcja węzy pszczelej składa się z kilku etapów opisanych poniżej:

  • przerób węzy pszczelejPo autoklawie wosk trafia do wiader ze stali nierdzewnej
  • Po ponownym roztopieniu nalewany jest na nierdzewne tacki
  • Woskowe wylewki trafiają do kąpieli, po czym umieszczane są w walcach
  • Węza walcowana jest metodą na zimno w walcach z duraluminium
  • Rolka węzy jest rozkładana, a następnie węzie nadaje się pożądany kształt odpowiednim szablonem.

 

W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z nami, można kontaktować się także bezpośrednio pod numerem 513 240 212 – Pasieka Laszczych Kłobuck Częstochowa.

W naszej ofercie posiadamy także wspaniałe naturalne miody z naszej pasieki, polecamy również nasze pozostałe usługi – m.in: sterylizacja wosku autoklaw.

Zapraszamy też serdecznie do odwiedzenia naszego wielostanowiskowego domku na zabiegi inhalacyjne powietrzem z ula tzw. apiterapia.