Publikacje

Węza trutowa

Węza trutowa – co to jest i do czego służy?

węza naturalna komórkiZastosowanie węzy trutowej to całkowicie ekologiczny, biotechniczny sposób zwalczania roztoczy Varroa destructor, przyczyniających się do rozwoju warrozy – choroby odpowiedzialnej za ograniczanie liczebności rodzin pszczelich. Węza trutowa umożliwia rozwój czerwiu trutowego, który jest znacznie bardziej atrakcyjny dla pasożyta w porównaniu do larw robotnic. Ma to związek z długim cyklem rozwojowym trutni, co stwarza roztoczom optymalne warunki do zwiększania swojej populacji. Po zasklepieniu czerwiu trutowego, pszczelarz powinien następnie usunąć i zniszczyć larwy porażone przez roztocze Varroa destructor, aby nie dopuścić do wygryzania trutni i dalszego rozwoju warrozy. Czytaj dalej… „Węza trutowa”

Oddychanie powietrzem pszczelim

Oddychanie powietrzem pszczelim

1. Oddychanie powietrzem pszczelim - Api-inhalacje.plO tym, że powietrze z ula jest zdrowe dla człowieka, wiadomo nie od dziś. Jednak to, aby je wykorzystywać do wspomagania ludzkiego zdrowia, odkryto niedawno. Pszczelarze nie korzystają z usług lekarzy tak często jak przeciętny człowiek oraz żyją dłużej niż inni ludzie, co idealnie obrazuje, że oddychanie powietrzem pszczelim jest bardzo zdrowe dla ludzkiego organizmu. Czytaj dalej… „Oddychanie powietrzem pszczelim”

Inhalacje powietrzem z ula

Inhalacje powietrzem z ula

2. Inhalacje powietrzem z ula - Api-inhalacje.pl

 Nasza metoda to 3 do 4 minut wdychamy pszczele powietrze z ula ,który jest na zewnątrz za pomocą wentylatorka ,który jest zamontowany w ulu i zaciąga bardzo powoli powietrze . 3 do 4 uli na terapie to daje jakie 15 minut wdychania wonnego powietrza prosto z ula. Wdychając cieple ,wonne powietrze z ula przede wszystkim się uspokajamy. Powietrze to wnika do zatok, oskrzeli i płuc, bardzo pomaga każdemu. Inhalacje powietrzem z ula, inaczej wdychanie, to zabieg leczniczy  które ma właściwości pozytywnie wpływające na samopoczucie i zdrowie człowieka. I tak właśnie jest w przypadku inhalacji powietrzem z ula. Ma ono korzystny wpływ na ludzkie zdrowie – nie tylko profilaktycznie wzmacnia naszą odporność, ale też leczy różne choroby, na przykład katar sienny. Czytaj dalej… „Inhalacje powietrzem z ula”

Miód gryczany

Miód gryczany

4. Miód gryczany - Api-inhalacje.plMiód gryczany można rozpoznać po kolorze. Jest on w odcieniach brązu – pomiędzy bursztynowym a ciemnobrązowym. Jego zapach jest unikatowy i bardzo intensywny – pachnie kwiatami gryki. W smaku jest ostry oraz lekko piekący. Miody gryczane należą do grupy miodów najpóźniejszych – zbierany jest zazwyczaj dopiero pod koniec lipca. Czytaj dalej… „Miód gryczany”

Propolis – opinie i cena

Propolis – opinie i cena

1. Propolis cena - Api-inhalacje.plPropolis jest substancją korzystnie wpływającą na zdrowie człowieka. Jest on genialnym środkiem wspomagającym leczenie chorób układu pokarmowego (zapalenie dziąseł, parodontoza), chorób skóry (przyspiesza regenerację skóry oraz gojenie się ran, nawet oparzeniowych), a także działa ochronnie na żołądek i wątrobę, które narażone są na własne infekcje. Ze względu na swoje właściwości nawilżające i wygładzające znalazł on też zastosowanie w kosmetologii (maski, kremy, balsamy). Czytaj dalej… „Propolis – opinie i cena”

Miód lipowy

Miód lipowy

2. Api-inhalacje.pl - Miód LipowyJednym z najcenniejszych wyrobów pszczelich jest miód. Jest on słodkim produktem spożywczym, wykorzystywanym przez ludzi do uświetniania ich wytworów kulinarnych, a także do produkcji kosmetyków jak i lekarstw. Miód lipowy to jedna z wielu odmian naturalnego miodu. Należy on jednak do najcenniejszej grupy miodów, ponieważ pozyskiwany jest z niepowszechnego surowca oraz dlatego, że zawiera bardzo cenne składniki. Jego produkcja odbywa się między czerwcem a lipcem, bo na ten właśnie termin przypada kwitnienie kwiatów lipy. Czytaj dalej… „Miód lipowy”

Propolis – co to jest?

Propolis

Co to jest Propolis?

1. Api-inhalacje.pl - PropolisPropolis (inaczej kit pszczeli) to bardzo lepka substancja, która powstaje z żywicy roślinnej dostarczonej przez pszczoły do ula w celu uszczelniania gniazda, aby zabezpieczyć swoją rodzinę pszczelą przed zagrożeniami takimi jak: szkodliwe dla pszczół bakterie, pleśń, grzyby i zakażenia oraz inne mikroorganizmy o negatywnym wpływie na zdrowie i kondycję pszczół żyjących w danej rodzinie. Propolis zbierany jest przez pszczoły zbieraczki przede wszystkim z pączków i młodych pędów drzewnych takich drzew jak między innymi: brzozy, topoli, świerku, kasztanowca oraz innych roślin. Czytaj dalej… „Propolis – co to jest?”