Miody z własnej pasieki


Nasze miody pochodzą wyłącznie z naszych pasiek. Kupując nasz miód otrzymujecie tylko to co pszczoły przyniosły do ula. Wszystkie nasze miody są bioaktywne, dzieki temu potrafią zwalczyć bakterie w organizmie. Gdy kończy nam się miód – powiedzmy w marcu – to pierwszym naszym miodem jest miód rzepakowy w maju.

Mamy pasieki wędrowne. Pszczoły przewozimy nocą, czasem uda nam się przewieźć 36 uli, czasem 72 ule, a niekiedy tylko 18 rodzin. Pożytki mamy oddalone od siebie nawet o ponad 100 km, wracamy nad ranem, kilka godzin snu i z powrotem do pszczół. Miód bioaktywny.

Obracamy tylko własnym woskiem po autoklawie (140 stopni Celsjusza , nadciśnienie 2 atmosfer). Dbamy o higienę: wszystkie stare ramki, korpusy, sprzęt trafiają do sody kaustycznej, octu i wody.

Miody z własnej pasieki - ramki po kapieli w sodzie

Pszczoły mamy w dobrej kondycji.


Miody z własnej pasieki

Miody z własnej pasieki - Api-inhalacje.plPozyskiwaniem miodu oraz innych produktów pszczelich zajmujemy się z żoną od lat. Na wiosnę, gdy temperatura wzrasta powyżej 10 stopni i na drzewach widać już pierwsze pączki, pszczoły zaczynają się budzić z zimowego przestoju. Wtedy zaczynamy przeglądy zwracając szczególną uwagę na: pokarm, nektar, miód, zdrowie rodziny, siłę rodziny i nastrój rojowy. Równocześnie rozglądamy się za nowymi wartościowymi pożytkami (pola rzepakowe, aleje lip, sady), ponieważ miody z własnej pasieki wymagają szczególnej uwagi i poświęcenia, aby uzyskać wysokiej jakości produkt.

Miód z własnej pasieki – jak powstaje?

Pszczoły wywozimy na pożytki. Gdy ramki są pełne miodu, strząsamy oraz zdmuchujemy pszczoły do pustych korpusów. Korpusy z miodem ładujemy na przyczepki i jedziemy do pracowni, gdzie następnie ramki zostają odsklepione na specjalnym stole i wirujemy miód, który po odwirowaniu przechodzi przez kilka rodzajów sit oraz filtrów. Miód od pszczelarza uzyskuje właściwą konsystencję i nalewany jest do słoików.

1. Miody z własnej pasieki - Api-inhalacje.plRodziny pszczele przewozimy na specjalnych platformach na kolejne pożytki: rzepak, akacja, lipa, gryka (tatarka). Przewóz odbywa się nocą, ponieważ pszczoły znajdują się w ulu. W maju z odkładów tworzymy nowe rodziny, podajemy młode matki, jeżeli jest to konieczne to również pokarm, aby młode rodziny zostały na jesień silnymi rodzinami do zimowania. Zimowanie rodzin to proces polegający na: układaniu ramek, odbieraniu miodu, podawaniu pokarmu. Miody z własnej pasieki są atrakcyjne ze względu na dbałość o najmniejsze szczegóły dzięki, którym otrzymany miód jest pełnowartościowy.

Podczas zimy przygotowujemy się do kolejnego sezonu:

  • robimy nowe korpusy
  • przetapiamy stare ramki
  • sprzątamy
  • jeździmy na targi
  • szukamy nowych pożytków
  • uczestniczymy w szkoleniach
  • wymieniamy się doświadczeniami z pszczelarzami

Jak zamówić naturalne miody z własnej pasieki?

Aby zamówić miód z naszej pasieki, można odwiedzić nasz sklep internetowy, gdzie prowadzimy sprzedaż miodu, można też wysłać email z zamówieniem lub nawiązać kontakt pod numerem telefonu 513 240 212.

Chcielibyśmy zaprosić Państwa również do skorzystania z dobrodziejstw jakie oferuje apiterapia – oferujemy możliwość przeprowadzenia kuracji w naszym wielostanowiskowym domku inhalacyjnym, gdzie oddychać można powietrzem prosto z uli.

Dodatkowo polecamy Państwa uwadze nasze pozostałe usługi – m.in: produkcja węzy pszczelej oraz sterylizacja wosku autoklaw.


Podsumowanie
Data
Produkt / usługa
Miody z własnej pasieki
Ocena
51star1star1star1star1star