Miody z własnej pasieki

Miody z własnej pasieki

Miody z własnej pasieki - Api-inhalacje.plPozyskiwaniem miodu oraz innych produktów pszczelich zajmujemy się z żoną od lat. Na wiosnę, gdy temperatura wzrasta powyżej 10 stopni i na drzewach widać już pierwsze pączki, pszczoły zaczynają się budzić z zimowego przestoju. Wtedy zaczynamy przeglądy zwracając szczególną uwagę na: pokarm, nektar, miód, zdrowie rodziny, siłę rodziny i nastrój rojowy. Równocześnie rozglądamy się za nowymi wartościowymi pożytkami (pola rzepakowe, aleje lip, sady), ponieważ miody z własnej pasieki wymagają szczególnej uwagi i poświęcenia, aby uzyskać wysokiej jakości produkt.

Miód z własnej pasieki – jak powstaje?

Pszczoły wywozimy na pożytki. Gdy ramki są pełne miodu, strząsamy oraz zdmuchujemy pszczoły do pustych korpusów. Korpusy z miodem ładujemy na przyczepki i jedziemy do pracowni, gdzie następnie ramki zostają odsklepione na specjalnym stole i wirujemy miód, który po odwirowaniu przechodzi przez kilka rodzajów sit oraz filtrów. Miód od pszczelarza uzyskuje właściwą konsystencję i nalewany jest do słoików.

1. Miody z własnej pasieki - Api-inhalacje.plRodziny pszczele przewozimy na specjalnych platformach na kolejne pożytki: rzepak, akacja, lipa, gryka (tatarka). Przewóz odbywa się nocą, ponieważ pszczoły znajdują się w ulu. W maju z odkładów tworzymy nowe rodziny, podajemy młode matki, jeżeli jest to konieczne to również pokarm, aby młode rodziny zostały na jesień silnymi rodzinami do zimowania. Zimowanie rodzin to proces polegający na: układaniu ramek, odbieraniu miodu, podawaniu pokarmu. Miody z własnej pasieki są atrakcyjne ze względu na dbałość o najmniejsze szczegóły dzięki, którym otrzymany miód jest pełnowartościowy.

Podczas zimy przygotowujemy się do kolejnego sezonu:

  • robimy nowe korpusy
  • przetapiamy stare ramki
  • sprzątamy
  • jeździmy na targi
  • szukamy nowych pożytków
  • uczestniczymy w szkoleniach
  • wymieniamy się doświadczeniami z pszczelarzami

Jak zamówić naturalne miody z własnej pasieki?

Aby zamówić miód z naszej pasieki, można odwiedzić nasz sklep internetowy, gdzie prowadzimy sprzedaż miodu, można też wysłać email z zamówieniem lub nawiązać kontakt pod numerem telefonu 513 240 212.

Chcielibyśmy zaprosić Państwa również do skorzystania z dobrodziejstw jakie oferuje apiterapia – oferujemy możliwość przeprowadzenia kuracji w naszym wielostanowiskowym domku inhalacyjnym, gdzie oddychać można powietrzem prosto z uli.

Dodatkowo polecamy Państwa uwadze nasze pozostałe usługi – m.in: produkcja węzy pszczelej oraz sterylizacja wosku autoklaw.

 


Podsumowanie
Data
Produkt / usługa
Miody z własnej pasieki
Ocena
51star1star1star1star1star